Firemní logo

06. března 2014, 9:37

Pouze jedno slovo – Nike. Vybaví se Vám také hned automaticky logo? To pravděpodobně každému. Asociace názvu firmy a jejího loga je dosti běžná a velmi pomáhá danou firmu si zapamatovat a zvýšit tak její zviditelnění. Pokud také přemýšlíte nad založením firemního loga nebo jeho úpravou, čtěte následující řádky.

Za normálních okolností máte dvě možnosti:

a) Můžete využít služeb některé ze špičkových firem, které Vám logo s různými grafickými podobami navrhnou. Výhodou této varianty je kvalitně odvedená práce a logo s puncem dokonalosti. Naopak stinnou stránkou jsou peníze. Podobné firmy bývají dosti drahé a jejich služby se pohybují v řádech desetitisíců.

b) Druhou možností je, že barevnou kombinaci a prototyp loga si navrhnete sami. Řekněme, že máte určitou představu, kterou přenesete na papír (klidně i velmi neumělecky, hlavní je obsažená idea) a daný výtvor si necháte profesionálně vykreslit od grafika, třeba nějakého svého známého (v dnešní době umí s grafickými editory pracovat velké množství lidí). Kladem této varianty jsou ušetřené peníze, nicméně nevýhodou se může jevit fakt, že nevíte, jakou kvalitu bude následné logo mít.

Pokud zvolíte druhou možnost, tedy tvorbu svépomoci, musíte si uvědomit, co by mělo logo obsahovat. Jestli jej navrhujete pouze pro sebe jako živnostníka, je docela dobré využít svých iniciál a nějakým způsobem si s nimi pohrát či je doplnit o vhodný objekt (kovář tedy může k iniciálám dobavit třeba podkovu). Zde je ale dobré nejdříve obhlídnout konkurenci a nevložit do loga podobný obrázek jako oni (veřejnost by si následně mohla tyto dva živnostníky či firmy snadno splést).

Co se týče textu tak je to čistě individuální záležitost. Pokud je logo samo o sobě dosti trefné, nepotřebuje žádného dalšího titulku ani sloganu, nicméně k některým logům text neodmyslitelně patří. Zde je dobré pamatovat na to, že čím méně slov, tím lépe. Představte si například situaci, že Vaší firmě zaplatíte billboard, nicméně kvůli dlouhému sloganu nebo nadměrnému textu v logu jej řidiči nestačí zaznamenat. Výstižná a dobře zapamatovatelná loga se naopak snadno vtisknou do paměti a Vaše identifikace je následně velmi jednoduchá…

Čtěte i další články z kategorie Práce

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...