Úřady práce

06. března 2014, 9:37

Pro mnohé je slovní spojení „úřad práce“ přímo noční můrou. Ne každý má tolik štěstí, že hned po ukončení vzdělání najde nějaké uplatnění. Pro takové ale i další lidi byly zřízeny úřady práce. Nacházejí ve větších městech a pracují na nich zkušení úředníci, kteří se snaží lidem najít nějaké vhodné zaměstnání. Vedle této prioritní funkce, mají ale i další:

Informovanost – na webových stránkách a úředních deskách vždy najdete aktuální novinky ze sféry zaměstnání.

Volná místa – jednotlivé úřady nabízejí pravidelně aktualizované nabídky práce v příslušném regionu, vše přehledně a s kontaktními informacemi.

• Možnost vkládat inzeráty s nabídkou práce, kterou následně uvidí všichni ti, kteří si budou rubriku volných procházet.

• Informace o veřejných zakázkách.

• Různé užitečné formuláře ke stažení zdarma .

Nabídka rekvalifikací – ty umožňují jednotlivcům získat kvalifikaci na vykonávání nového nebo udržení stávajícího zaměstnání. Úřady práce navíc nabízejí uhrazení ceny (buď plné či částečné) jednotlivých rekvalifikačních kurzů. Ty provádějí vysoce školení lektoři a snaží se tak připravit své „žáky“ na nejrůznější situace, které můžou v jejich povolení následně nastat. Fenoménem posledních let byly počítačové kurzy, které zejména starší ročníky (ale nejen ty) seznamovaly s výpočetní technikou, která je nyní v mnoha oborech nepostradatelná.

• Úřady práce také nabízejí různá posezení organizované pro školní skupiny. Ta jsou užitečná zejména pro správný výběr jejich budoucího povolání. Snaží se mladým lidem zprostředkovat současnou nabídku práce, zaměstnanost nebo třeba uplatnění v daném regionu.

Čtěte i další články z kategorie Práce

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...