Práce

06. března 2014, 9:37

Lidé často přemýšlí, že místo únavného chození do práce a neustálého poslouchání hloupých rozkazů od nadřízeného, by bylo mnohem lepší být sám sobě šéfem a stát se finančně nezávislým. Začnou tak podnikat. Častou volnou je vytvoření vlastního eshopu třeba se zbožím, které následně dovážejí ze zahraničí. Nicméně i zde na začínající podnikatele číhá nespočet nástrah, a tak jsme pro Vás vytvořili něco jako základního průvodce pro začínající podnikatele. V této kategorii se dočtete jak již zmíněný eshop postavit na nohy či jak zvýšit jeho návštěvnost. Pokud se Vám zrovna nelíbí podnikání prostřednictvím eshopu, tak můžete využít některé z dalších variant, které jsou podrobně prezentovány v tipech na podnikání.

Ze všech úhlů pohledu jsme pro Vás rozebrali problematiku firemního webu. Najdete zde rady týkající se návštěvnosti, jejich založení či třeba grafické podoby. Když už je řeč o grafice, tak bychom měli zmínit, že náš průvodce se detailně věnuje i logům, které si můžou vytvořit jak jednotliví živnostníci, tak velké společnosti.

Několika rad se u nás dočtete i ohledně hledání zaměstnání, konkrétně Vám poradíme, jak se zviditelnit na trhu práce. Samozřejmostí v této kategorii je podrobný rozbor živnostenského listu a tolik neoblíbených úřadů práce, které ale na druhou stranu dokáží být mnohdy velmi užitečné.

Čtěte i další články z kategorie Práce

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...