Pojištění

06. března 2014, 9:37

S trochou nadsázky řečeno, pojistit lze vše, na co si jen vzpomenete. Pojišťovny vedle již klasických finančních produktů jako je povinné ručení, zdravotní či třeba úrazové pojištění, nabízejí v jejich rámci celou řadu speciálních připojištění. Sportovci mají obyčejně pro případ úrazu vyšší částkou pojištěny různé části těla (fotbalisté nohy, kotníky, kolena, …), aby v době kdy se jim neštěstí přihodí a oni tak nemůžou profesionálně nastupovat, měli za ušlý zisk alespoň nějakou náhradu.

Na druhou stranu mnoho lidí pojištění podceňuje. Třeba v případě pojištění nemovitosti udává nižší cenu než dům opravdu má, jen aby nemuseli platit vyšší pojistku a tím ušetřili pár drobných. Když se ale něco opravdu stane, tak z pojistného plnění nemají přílišnou radost, poněvadž je mnohem menší než cena poničeného majetku. Podobné je to s životním nebo úrazovým pojištěním. Řeči typu: „Mě se nemůže nic stát, budu si dávat pozor!“ a podobně, jsou sice hezké, ale i přes veškerou opatrnost nikdy nejde vyloučit, že se domů vrátíte zdraví. Zářným příkladem toho je jízda autem. I kdybyste se snažili jezdit sebeopatrněji, vždycky se najde někdo, kdo předpisy porušuje a hazarduje tak se svým zdravím. S bezohledností ostatních se můžete setkat i Vy a následně jste rádi, že nějaké to pojištění (ať už havarijko pro své auto či úrazové pro sebe a spolujezdce) vůbec máte.

Nepodceňujte proto žádnou situaci, ani u nás ani v zahraničí, a předcházejte nepříjemnostem uzavřením pojištění, které Vás za poměrně nízkou měsíční částku ochrání prakticky všude!

Čtěte i další články z kategorie Pojištění

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...