Bydlení

06. března 2014, 9:37

Prostorný elegantní dům v klidné a bezpečné lokalitě, masivní dřevěný altán, zahradní bazén pro příjemné osvěžení v letních dnech a malé děti vesele dovádějící s roztomilým štěnětem ve velké zahradě s upraveným trávníkem… Pro mnoho lidí idylka, které by chtěli v budoucnu dosáhnout. Na druhé straně tito lidé zůstávají často pouze u snění a následná realizace jejich „božské ideje“ zůstává nenaplněna. Nejčastějším problémem bývají finance, bez těch to samozřejmě nejde. Nicméně pokud máte stabilní příjem, tak současný trh nabízí různé možnosti, jak svoje bydlení zrealizovat.

Pravděpodobně nejvyhledávanější alternativou jsou stavební spoření, díky němuž máte možnost šetřit s docela vysokým úrokem a navíc následně zažádat o výhodný stavební úvěr. Pokud si zvolíte právě tuto možnost, pak přemýšlejte dopředu a na vše se důkladně připravte.

Další variantou jsou finanční dotace, které Vám pomůžou bydlení buďto vylepšit, zrekonstruovat nebo dokonce i z velké části financovat. Vděčit za to můžete programu Zelená úsporám, který v České republice zpřístupnil svou druhou etapu. Ekologické domy jsou, co se do energetické nákladnosti týče, velmi levné, mnohé z nich jsou navíc například elektricky soběstačné nebo dokáží jednoduše ohřát vodu pomocí solárních panelů. Navíc jsou velmi přátelské k životnímu prostředí.

Poslední variantou je bydlení v takzvaných nízkorozpočtových domech. Jejich výstavba trvá poměrně krátkou dobu a domy jsou docela levné (v porovnání s těmi klasickými), nicméně plně vyhovující moderní rodině třeba s dvěma dětmi. V České republice se výstavbou těchto nízkorozpočtových domů zabývá hned několik firem, nicméně je vždy dobré vědět, na co si dát při podpisování smlouvy pozor. Veškeré informace o výše zmíněných alternativách vlastního bydlení naleznete právě v této sekci.

Čtěte i další články z kategorie Bydlení

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...