Důchody a dávky

06. března 2014, 9:37

Poslední dobou velmi probírané téma dostalo navíc v českých luzích a hájích novou podobu. Důchodová reforma, která nabyla platnost prvního ledna 2013, se opírá o systém tří pilířů a nabízí tak nové finanční produkty k základní výši důchodů. Náš finanční rádce Vás podrobně provede touto problematikou, nahlédne pod pokličku penzijního připojištění, vypočítá čistou hodnotu důchodu a poradí, jak ožehavou finanční situaci řešit dříve než na staré roky. Je totiž velmi důležité přemýšlet dopředu a zjednat si například penzijní spoření či připojištění včas a předejít tak nepříjemnostem, kterým se jistě chcete v době „podzimu života“ vyhnout.

V této kategorii se dotkneme rovněž další často diskutované problematiky – sociálních dávek a s nimi spojených sKaret. Ty byly zavedeny také ve zmíněném roce 2013 a slouží k jednoduššímu a přehlednějšímu vyplácení sociálních dávek. Nicméně pohledy na jejich použitelnost a slíbenou „jednoduchost“ se různí, názory odborníků se v této věci rozcházejí a slíbené koncipované řešení se pravděpodobně mine účinkem. Odpovědi na veškeré otazníky spojené se sociální problematikou najdete přehledně vysvětleny v sekci Sociální dávky.

Čtěte i další články z kategorie Důchody a dávky

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...