Formuláře

06. března 2014, 9:37

Znáte to, na všechno potřebujete mít příslušný papír, všude vyplňujete jenom samé formuláře, až Vám z toho lezou oči z důlků. Pravdou je, že dnešní doba je přesycena kancelářskou prací a papírování se stalo nežádoucí leč nutnou součástí našeho života. Vše je nutné zaznamenat, o všem je důležité udělat posudek, všechno má příslušnou kolonku a číslo… Lidé si na papírování postupně zvykají, nicméně ne všichni! S kapkou černého humoru řečeno, člověk trpící numerofobií (chronická fobie z čísel) se dost možná touto nemocí nakazil při nekonečném a zdlouhavém vyplňování daňového přiznání, s nímž mu nikdo nepomohl. Náš web Vám proto přináší soubor rad, kterými se řídit při vyplňování jednotlivých formulářů, navíc si tyto formuláře můžete rovněž bezplatně stáhnout z našich internetových stránek.

Pokud nerozumíte nějakému slovu v zadaném formuláři, stačí si jeho význam snadno najít v našem malém slovníku základních účetních pojmů nebo například využít možnosti spočítat si přesnou výši čisté mzdy podle jednoduchého návodu (to se může hodit v případě vyplňování daňového přiznání či podobných formulářů).

Čtěte i další články z kategorie Formuláře

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...