Spoření

06. března 2014, 9:37

Už malé děti se učí šetrně zacházet s financemi, takovým typickým obrázkem tohoto faktu je prasátko, do něhož děti odkládají drobné penízky a šetří si na něco, po čem vždycky sní. Když se pak naskytne ta příležitost si opravdu něco „velkého“ koupit, tak jsou děti obyčejně postaveni před důležité rozhodnutí, poněvadž musí svoje prasátko rozbít. To je donutí zauvažovat nad tím, má-li jejich investice opravdu smysl, nebo jestli se vyplatí ještě počkat na něco jiného. Možná Vám to přijde banální, nicméně takový postup se obyčejně dítěti v myšlení zafixuje a vydrží mu i do investic podstatně větších než o jakých uvažovalo dříve.

Nezávisle na tom, jestli jste jako malí vlastnili nějaké spořící prasátko či nikoli, je důležité si uvědomit, že spoření je nepostradatelnou součástí každého z nás, každé instituce a rodiny. Málokdo si v dnešní době může dovolit koupit například automobil bez toho, aby na něj určitou dobu nešetřil. Na širokém finančním trhu si můžou klienti vybrat například stavební spoření, které je určeno zejména k financování vlastního bydlení; penzijní spoření, jež Vás zabezpečí v důchodovém věku nebo třeba termínovaný vklad, který lehce zúročuje Vaše dosavadní úspory. Nejen tyto ale i další finanční produkty jsme si vzali pod drobnohled a předkládáme Vám ucelený přehled možných spoření s praktickými radami do života.

Čtěte i další články z kategorie Spoření

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...