Účetnictví

06. března 2014, 9:37

Široký pojem „účetnictví“ evokuje ve většině lidí jakýsi pocit nudy, zaběhnuté kancelářské práce, kterou je nutno mít čím jak nejrychleji za sebou. Pro řadu živnostníků představuje třeba daňové přiznání noční můru, protože vše musí sedět do posledního haléře. K tomu ještě kontroly z berního úřadu zjišťující zda jsou veškeré výkazy v pořádku či nikoli… Nicméně účetnictví není nic hrozného, stačí chvilka trpělivosti a píle a s pomocí našeho webu vše hravě zvládnete.

Účetnictví se ale netýká výhradně podnikatelů, nicméně také běžných zaměstnanců a rodin. Vést si poctivě svoje domácí účetnictví není vůbec na škodu, ba naopak! Budete mít tak přehled o veškerých výdajích a příjmech a můžete tudíž snadno zjistit, co si do budoucna můžete dovolit a co ne. Navíc v dnešní době existují různé počítačové programy, které využívají různé užitečné kalkulačky a pomůžou Vám tak například naplánovat dobu splácení hypotéky a vypočítají, zdali na tuto investici z dlouhodobého hlediska máte či nikoli.

V této kategorii Vás seznámíme s praktickými věcmi účetní problematiky, naučíme Vás důležitá finanční slovíčka či důsledně rozebereme daňová přiznání.

Čtěte i další články z kategorie Účetnictví

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...