Tipy na podnikání

06. března 2014, 9:37

Podnikatelské vize měl již pravděpodobně každý. Nejlepší variantou je začít s něčím originálním, což je ale stále těžší a těžší. Pokud tedy nemáte nápad z říše snů, tak Vám nezbývá nic jiného, než spojit svoji podnikatelskou budoucnost s činností, které se už někdo věnuje. Následující článek Vám přináší několik užitečných tipů na podnikání, do kterého nepotřebujete vložit žádný počáteční kapitál:

1) Síťový (víceúrovňový) marketing – jedná se o druh přímého prodeje, kde jsou prodejci (neboli distributoři) odměňování nejen za zboží, které osobně prodají, ale také za uskutečněné prodeje osobami, které do společnosti přivedli. Můžeme tedy říci, že jde o druh pyramidové stupnice. Na začátku sice nebudou Vaše výdělky nikterak vysoké, ale pokud tomu věnujete čas a píli, můžete se dostat na slušnou pozici, z níž můžou kynout nemalé částky.

2) Programování & design – lidé počítač k práci používají běžně, nicméně ne všichni ho ovládají do takové míry, aby si dokázali sami naprogramovat webové stránky nebo opravit chyby v nějaké aplikaci. Firmy či jednotliví živnostníci služeb programátorů a grafiků vyhledávají poměrně často.

3) Reklama – pokud máte svoje webové stránky, můžete této možnosti skvěle využít. Nejrůznější společnosti poptávají umístění svých reklamních bannerů na webové stránky a obratem za to nabízejí pravidelné měsíční poplatky. Jejich výše závisí například od množství koupeného zboží odkazem z Vašich stránek nebo od počtu kliknutí či návštěvnosti.

4) Účetní poradenství – jedna z nejrozšířenějších možností, jak uplatnit své znalosti finanční gramotnosti. Mnohé firmy prostě nemají peníze na stálé zaměstnání účetního, a tak v době inventur či podávání daňových přiznání jednoduše využívají služeb firem, které se touto problematikou zabývají. Podmínkou tohoto tipu na podnikání je znalost a vyspělost v oboru.

5) Jazyky – kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Známé přísloví, které se uplatňuje dnes a denně. Pokud ovládáte cizí jazyk na perfektní úrovni a máte navíc určitý úrovňový certifikát, můžete zkusit překladatelskou dráhu nebo využít příležitostných nabídek, které obsahují například korekci cizojazyčného textu nebo jeho přeložení. Pokud však jazyk neovládáte špičkově, nicméně nedělá Vám problém se domluvit, můžete jej zkusit doučovat. Moderní rodiny vědí, že jazyky jsou základ, a tak posílají své děti do různých jazykových kroužků, najímají jim vlastní lektory a podobně. A právě to může být právě Vaše cesta!

Čtěte i další články z kategorie Práce

Mzdy

Pojem „mzda“ můžeme jednoduše vysvětlit jako odměnu za práci v určitém pracovním poměru...

Úvěry + půjčky

Půjčka je druh závazku, který vzniká podepsáním příslušné smlouvy...

Sociální dávky a podpora

Podle zákona o sociálním zabezpečení je stát povinen pomoci občanům v těžkých sociálních situacích takzvanou státní sociální podporou...

Povinné ručení

Plný název tohoto finančního produktu zní „pojištění odpovědnosti z provozu vozidla“...